Обов'язково в свої домашні заготовки на зиму додавайте рецепти консервації з обліпихи, варення, масло. Адже це дуже цінна полівітамінна культура. У м'якоті плодів містяться пектинові речовини, органічні кислоти, цукри, вітаміни К, Р, Е, С, вітаміни групи В, провітамін А. Але є в ній не тільки мікроелементи, корисні для людини, а також антибіотики, що вбивають бактерії. Обліпиха має протипухлинну, протиспазматичний дію, позитивно впливає на нервову систему. Вживати її можна навіть при цукровому діабеті.
Домашня заготовка на зиму варення з обліпихи та горіхів. b> На 2 кг обліпихи потрібно 4 склянки води, 3 кг цукру і 400 грам горіхів. Зварити з води і цукру сироп. У нього відправити шматочки ядер горіха, варити 20 хвилин. Потім ввести половину обліпихи, довести до кипіння, додати ще кілограм ягід. Варити до готовності, закатати.
Рецепт консервування обліпихи з цукром. b> На 500 грам цукру піде 1 кг ягід. У добре промиті банки укладаємо їх пошарово з цукром. Відправити в прохолодне місце на 8 годин. Коли вони пустять сік і трохи осядуть, то можна додати ще цукру й ягід. Але тільки по плічка. Потім пастеризувати (або стерилізувати) літрові банки 20 хвилин, а 0,5 літрові 15 хвилин.
Обліпиха з цукром. b> Можна приготувати напівфабрикат, який потім використовувати для компотів, заварювати як напій або переробляти. Для цієї мети ретельно перемішати 3 кг цукру з 2 кг ягід і розкласти в банки. Зберігати в холодному місці, підвалі або холодильнику.
Домашня заготовка на зиму обліпихового натурального соку. b> Ягоди необхідно перебрати і розтовкти в емальованому посуді, краще дерев'яним товкачем. На 1 кг ягід беремо 1 склянку теплої кип'яченої води, заливаємо в розтерту масу. Нехай постоїть кілька годин. Потім беремося за вичавлювання соку через марлю або сито. Відціджена рідина повинна постояти, щоб відійшов осад. Отриманий сік доводимо до температури + 75 ˚ С, розливаємо по банках і пастеризуємо при +85 ˚ С літрові банки 20 хвилин, пів літрові 15. Закручуємо, відправляємо після охолодження в підвал. Іноді доводять сік до кипіння, розливають і закатують. Залишишену мезгу можна пустити на переробку і приготувати пюре, пастилу, проваривши з цукром. А можна просушити і приготувати обліпихове масло в домашніх умовах. Рецепт заготовки варення з обліпихи. b> Ягоди промити, відкинути на друшляк. Зварити з 800 мл води і 1,5 кг цукру (на 1 кг обліпихи) сироп і залити ним ягоди. Нехай постоїть в холодному місці 4 години. Сироп злити, проварити до легкого загустіння. Коли він трохи охолоне, покладіть в нього ягоди і проваріть 10 хвилин. Розфасувати по банкам і закатати. Обліпихово - яблучне желе. b> Спочатку готуємо соки. Потім змішуємо їх і варимо на невеликому вогні. Об’єм брати не дуже великий, не збільшувати рецептурний. На 700 мл яблучного соку - 1 літр обліпихового, 800 грам цукру. Половину цукру всипати відразу, а решту через 10 хвилин. Маса повинна увариться в 3 рази. Желе розлити по банках і закатати. Можна накрити звичайними кришками, охолодити і зберігати в холодильнику або підвалі з низькою і постійною температурою. Пюре з обліпихи. b>
Ягоди обшпарити окропом. Нехай вода стече, тоді їх можна протерти через сито з нержавіючої сталі. Розкладаємо по банках отриману масу, змішану з цукром. Стерилізувати на водяній бані півлітрові банки 15 хвилин. Можна додати розпарені і протерті яблука, груші, гарбуз. Підбирайте за смаком.
|